UWAGA! Ten serwis używa cookies (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich stosowanie)
Obowiązkowy Certyfikat zgodności GOST-R z regulaminem technicznym
   Jesteś tutaj:   Strona główna >> CERTYFIKAT TRUC >>

certyfikat gost kontaktŚwiadectwo Higieniczne
Certyfikat UkrSepro
Deklaracja UkrSeproCertyfikat BELGISWyznaczono datę wprowadzenia nowych przepisów technicznych Unii Celnej.

Znaczny wzrost cła na skórzane obuwie importowane do Federacji Rosyjskiej.

Nowe wymogi bezpieczeństwa dla urządzeń i maszyn.

Rosja: o perspektywach i programie rozwoju na lata 2012-2015.

Rosja: od 1 lipca 2012 roku nowy GOST na wodę mineralną.
Europejska Wspólnota ds. Akredytacji przeprowadziła analizę rosyjskiego systemu akredytacji.


Federalna Służba ds. Akredytacji spotkała się z przedstawicielami Europejskiej Wspólnoty ds. Akredytacji. Spotkanie to stanowi początek realizacji projektu "Zbliżenie systemów akredytacji Rosji i Unii Europejskiej", zaplanowanego w ramach programu "Partnerstwo dla modernizacji Rosji i Unii Europejskiej". Podczas spotkania szef Federalnej Służy ds. Akredytacji mówił o aktualnym stanie rosyjskiego systemu akredytacji, o sukcesach i problemach do rozwiązania.

Uczestnicy spotkania omówili propozycje realizacji projektu, a następnie ustalili plan działań, opracowany na najbliższe 3 lata. W ramach projektu zaplanowane są następujące działania:
- dokładna analiza rosyjskiego systemu akredytacji przez ekspertów Europejskiej Wspólnoty ds. Akredytacji; sprawdzenie podstawy normatywno-prawodawczej i kontrola działalności organów;
- opracowanie i zaprezentowanie zaleceń, mających na celu udoskonalenie rosyjskiego systemu akredytacji, tak by odpowiadał on międzynarodowym i europejskim standardom;
- seminaria, na których eksperci Europejskiej Wspólnoty ds. Akredytacji podzielą się z rosyjskimi specjalistami swoim doświadczeniem w kwestii kształtowania i funkcjonowania europejskiego systemu akredytacji.

Warto zaznaczyć, że końcowym celem projektu jest ujednolicenie systemów akredytacji Rosji i Unii Europejskiej. Ułatwi to stosunki handlowe między jedną i drugą stroną. Do tej pory, często podczas importu bądź eksportu pojawiały się problemy, wynikające ze stosowania różnych zasad i standardów certyfikacji.

Całkowite zrealizowanie tego projektu ułatwi handel między Federacją Rosyjską i Unią Europejską i będzie to korzystne dla obu stron.

W przypadku pytań o certyfikat GOST-R w Rosji prosimy o kontakt telefoniczny z naszymi Ekspertami.


Certyfikacja w Rosji NA UKRAINIE BIAŁORUŚ KAZACHSTAN Swiadectwo Panstwowej Rejestracji A